HomeΑποτελέσματα αγώνων Cycling

Αναλυτικά Αποτελέσματα : “Ανάβαση Σπηλιάς”

Ολοκληρώθηκε ο τελευταίος διασυλλογικός αγώνας της χρονιάς, “Ανάβαση Σπηλιάς”, που διοργάνωσε ο σύλλογός μας σε συνεργασία με τη ΔΟΠΑΠΕΠ ΤΕΜΠΩΝ. 127 αθλητές και αθλήτριες από όλα τα μέρη της Ελλάδος, μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Οι αθλητές πήραν εκκίνηση από την πλατεία του Συκουρίου και τερμάτισαν στην πλατεία της Σπηλιάς, διαδρομή 11 χλμ., πλην των κατηγοριών μίνι μικρά και μεγάλα, που αγωνίστηκαν σε 1100μ. και 2200μ. αντίστοιχα. Ένα μεγάλο ευχαριστώ από πλευράς συλλόγου στους αθλητές που αγωνίστηκαν, στο προπονητή μας, στα μέλη του συλλόγου και σε όλους όσους βοήθησαν για να κυλήσει ομαλά ο αγώνας, στον αλυτάρχη του αγώνα, κ. Γώγο Πέτρο, στο αστυνομικό τμήμα Τεμπών για τα μέτρα τάξης και ασφάλειας των αθλητών και στην ιατρό του αγώνα Chara Filip.

Ευχαριστούμε τους χορηγούς Τσάκαλος – Τσιούτσιας Ολοκληρωμένο Συγκρότημα Αυτοκινήτου και το κατάστημα ποδηλάτων Dr.Bike του Dimitris Galiouris, καθώς και το χορηγό μας De-Tox Cafe του Nikos Galanis για την στήριξη που προσφέρουν στο σύλλογό μας. Ακολουθούν τα αποτελέσματα του αγώνα. Σύντομα θα αναρτηθούν και φωτογραφίες.

Μίνι Μικρά Κορίτσια
1η Κασκάνη Ελένη – Π.Α.Σ. Πηνειός – 7:57
2η Ντάκου Ευαγγελία – Π.Σ. Τρικάλων – 8:34
3η Γώγου Αρετή – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 8:55
4η Τσαγγαρά Νεφέλη – Π.Α.Σ. Πηνειός – 9:10
5η Σεκλειζιώτη Νεφέλη – Π.Γ.Σ. Λάρισας 9:11
6η Μαλούση Φανή – ΠΑΟΚ – 9:30
7η Μπάλια Θεοδώρα – Π.Α.Σ. Πηνειός – 9:50
8η Κόκκαλη Μαρία – Π.Γ.Σ. Λάρισα 10:10
9η Τσιούτσια Αθανασία – Π.Γ.Σ. Λάρισας 10:20
10η Τσάκαλου Ευαγγελία – Π.Γ.Σ. Λάρισας 11:15

Μίνι Μικρά Αγόρια
1ος Γόκτσης Ευάγγελος – ΒΑΟ – 7:15
2ος Γλαρούδης Άγγελος – ΠΑΟΚ – 7:42
3ος Σκεμπέρης Άλκης – Μαχητές Σερρών – 7:53
4ος Λιούλιος Χρήστος – ΠΑΟΚ – 7:59
5ος Ζιντζόβας Κωνσταντίνος – Π.Σ. Τρικάλων – 8:14
6ος Σιδηρόπουλος Σάββας – ΠΑΟΚ – 8:25
7ος Τσολάκης Μαξιμιλιανός – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 8:38
8ος Τέγος Ιώαννης – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 9:45
9ος Παναγιώτου Αθανάσιος – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 10:30
10ος Τσιούτσιας Χρήστος – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 10:40
11ος Σπανίδης Ιωάννης – Πήγασος Ξάνθης – 11:50

Μίνι Μεγάλα Κορίτσια
1η Τουρλή Δέσποινα – ΠΑΟΚ – 11:01
2η Τζημαγιώργη Παρασκευή – Π.Α.Σ. Πηνειός – 12:20
3η Κόκκαλη Βασιλική – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 13:47
4η Μίλκογλου Μιχαέλα – ΠΑΟΚ – 14:24
5η Βλάχου Ελένη – Μαχητής Σερρών – 16:20
6η Μιχάκη Ιωάννα – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 16:58

Μίνι Μεγάλα Αγόρια
1ος Σταματιάδης Παρασκευάς – ΠΑΟΚ – 9:31
2ος Ψωμαδόπουλος Κωνσταντίνος – Ποδηλάτης – 10:05
3ος Μπαλός Κωνσταντίνος – Π.Σ. Τρικάλων – 10:06
4ος Μάνθος Νικόλαος – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 10:13
5ος Γιοσμάς Κωνσταντίνος – ΠΑΟΚ – 10:48
6ος Τερζής Θεόδωρος – Ποδηλάτης – 11:22
7ος Πολύζος Βασίλειος – Π.Α.Σ. Πηνειός – 11:27
8ος Καρατζούνης Νικόλαος – Π.Σ. Τρικάλων – 11:36
9ος Τσαγγαράς Κωνσταντίνος Π.Α.Σ. Πηνειός – 11:41
10ος Ντέρος Κωνσταντίνος – ΒΑΟ – 12:29
11ος Δαλαβίκας Παναγιώτης – Π.Α.Σ. Πηνειός – 12:47
12ος Πρασσάς Θεόδωρος – ΠΑΟΚ – 12:51
13ος Ντάκος Απόστολος – Π.Σ. Τρικάλων – 14:50
14ος Θεοδώρου Γεώργιος – Πηνειός – 16:07

Παγκορασίδες – Κορασίδες
1η Δοξαρά Αθανασία – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 48:47
2η Γώγου Ευδοξία – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 1:01:52
3η Μιχάκη Αρετή – Π.Γ.Σ. Λάρισας

Παίδες
1ος Καρατσιβής Παναγιώτης – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 32:17
2ος Νικολαΐδης Νικόλαος – ΠΑΟΚ – 36:50
3ος Μάντζαρης Ζήσης – Π.Α.Σ. Πηνειός – 37:55
4ος Τσιρογιάννης Γεώργιος – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 37:59
5ος Γούτας Αντώνιος – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 39:15
6ος Βλάχος Κωνσταντίνος – Μαχητής Σερρών 42:20
7ος Παντράκης Ιωάννης – ΠΑΟΚ – 42:50
8ος Παπαδημητρόπουλος Ιωάννης – Π.Α.Σ. Πηνειός – 45:07
9ος Δοξαράς Ευάγγελος – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 47:58

Άνδρες
1ος Ζέγκλης Νικόλαος – Σπαρτιατικός – 30:24
2ος Πέτρου Ευάγγελος – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 31:22
3ος Φραγκούλης Ευάγγελος – Θράκας Ιππέας – 31:25
4ος Πρασσάς Γεώργιος – Π.Ο.Λάρισας – 32:05
5ος Ιωαννίδης Ορέστης – Θράκας Ιππέας – 32:50
6ος Κουντάκης Αλέξιος – ΠΑΟΚ – 33:36
7ος Ευσταθίου Κωνσταντίνος – Π.Ο.Καρδίτσας – 33:37
8ος Αραμπατζής Γεώργιος – Π.Α.Σ. Πηνειός – 34:22
9ος Τσοπούρογλου Βασίλειος – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 34:23
10ος Κλόκας Στέφανος – Π.Ο.Βόλος – 34:24
11ος Μπαλδιμτσής Αναστάσιος – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 34:32
12ος Καΐρης Βασίλης – Ασκληπιός – 35:11
13ος Παγανός Ευάγγελος – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 35:17
14ος Miller Matthew – Θράκας Ιππέας – 35:36
15ος Ζηλάσκος Αθανάσιος – Π.Ο.Λάρισας – 35:40
16ος Παπουτσής Κωνσταντίνος – 1000 δένδρα – 37:15
17ος Γκαλιούρης Δημήτριος – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 38:51
18ος Τσάπας Νικόλαος – Βέλος – 39:02
19ος Παπουνίδης Χαράλαμπος – 1000 δένδρα – 39:21
20ος Πολύζος Ηρακλής – Π.Α.Σ. Πηνειός – 39:51
21ος Παπαδημητρίου Νέστωρας – Π.Ο.Λάρισας – 40:35
22ος Πετσιάς Ευάγγελος – Παναθηναϊκός – 43:15
23ος Μιχαηλίδης Ιωάννης – Ποδηλατόδρομος 45:18
24ος Μαυρίκος Δημήτριος – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 46:02
25ος Μανασής Βάιος – Π.Σ. Τρικάλων – 46:27
26ος Τέντζος Ιωάννης – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 52:48
27ος Αυγερινός Λουκάς – Π.Ο.Λάρισας – 1:01:15

Μάστερς Α’
1ος Πολύμερος Στάυρος – Π.Γ.Σ. Λάρισας – 35:21
2ος Κυριλλίδης Χρήστος – Π.Ο. Λάρισας – 40:07
3ος Μπακιρτζάκης Γεώργιος – 1000 δένδρα – 43:34

Μάστερς Β’
1ος Γεράκης Κωνσταντινος – Θησέας – 34:53
2ος Μαυρίδης Κωνσταντίνος – Βέλος – 34:54
3ος Γιαννίκης Κωνσταντίνος – ΑΕΚ – 36:33
4ος Τζαβέλας Αθανάσιος – Π.Α.Σ. Πηνειός – 37:53
5ος Ιωαννίδης Γεώργιος – Π.Α.Σ. Πηνειός – 38:02
6ος Φραγγούλης Γεώργιος – 1000 δένδρα – 39:08
7ος Κουτινας Χρήστος – Π.Α.Σ. Πηνειός – 43:07

Μάστερς Γ’-Δ’
1ος Ζώης Παναγιώτης – Ασκληπιός – 35:36
2ος Phil Sixmith – 1000 δένδρα – 38:28
3ος Ντριβαλάς Γεώργιος – Π.Ο. Λάρισας – 39:16
4ος Τσοτρίδης Ευάγγελος – 1000 δέντρα – 44:22
5ος Νταούτης Βασίλειος – Π.Α.Σ. Πηνειός – 45:28
6ος Χαρός Νικόλαος – Π.Ο. Λάρισας – 59:38

Open 13+
1ος Δαλαβίκας Παναγιώτης 44:06
2ος Χαπίτας Γρηγόρης 57:40

Open 17+
1ος Ζώης Ελευθέριος 30:57
2ος Ντανοβασίλης Κωνσταντίνος 34:29
3ος Σεκλειζιώτης Ευάγγελος 36:03
4ος Μπούντας Δημήτριος 36:08
5ος Χαντές Αντώνιος 42:07
6ος Μαυρίδης Στέφανος 44:00

Open 30+
1ος Κάρτας Αθανάσιος 37:02
2ος Emilio DiLello 38:38
3ος Ζορμπάς Δημήτριος 42:05
4ος Πασχάλης Ανδρέας 42:50
5ος Μπάλιας Κωνσταντίνος 43:07
6ος Μούρος Στέλιος 44:01
7ος Γεωργαλής Απόστολος 45:20
8ος Σούρρας Δημήτρης 45:42
9ος Ζήτρος Λευτέρης 46:08

Open 40+
1ος Δέλλιας Λάμπρος 35:06
2ος Σουρμαΐδης Χρήστος 41:17
3ος Βλάχος Χρήστος 42:17
4ος Μπεργελές Χρήστος 47:20
5ος Ντέρος Γεώργιος 48:40

Open 50+
1ος Σιάννης Αριστειδης 41:25
2ος Δαλαβίκας Κωνσταντίνος 43:09
3ος Κόπανος Αριστείδης 47:48
4ος Σαπουνάς Αλέξανδρος 48:52

Open Γυναίκες
1η Γρε Χριστίνα 43:36
2η Δημοσθένους Νάταλι 49:30
3η Λάμπρου Γεωργία 50:40
4η Ζάγουρα Δήμητρα 51:37
5η Κεχαγιά Αλεξάνδρα 55:13

Φωτογραφία εξωφύλλου : thessalianews.gr

Tags
Show More

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Close