Αποτελέσματα αγώνων RunningΕπικαιρότητα

12ος Δρόμος Θυσίας Πεσόντων Μάχης Κρήτης, αποτελέσματα

Ο αγώνας, 12ος Δρόμος Πεσόντων Αγίας Βαρβάρας πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία. Τον αγώνα διοργάνωσε ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίας Βαρβάρας με την οργανωτική αρωγή του του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης, την τοπική Κοινότητα Αγίας Βαρβάρας, και τον Δήμο Γόρτυνας. Ο αγώνας τέλεσε υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Λαικού Μαζικού Αθλητισμού -Υπεραποστάσεων (ΕΟΣΛΜΑ-Υ).

 Παρά τις κακές καιρικές συνθήκες αθλητές από όλη την Κρήτη έδωσαν παρόν στην διοργάνωση.

 Νικητής για μιαν ακόμα φορά στους άνδρες στα 17 χλμ ήταν ο Μανώλης Σηφάκης με χρόνο 1 ώρα 03΄35 ενώ στις γυναίκες η σύζυγός του Σκουρβουλιαννάκη Μαρία με χρόνο 1 ώρα 46΄46. Στα 5χλμ νικητής ήταν ο Παπαγιαννάκης Γιώργος του ΣΜΚ με χρόνο 22΄04 και στις γυναίκες η Σταυρακάκη Εύη του ΣΜΚ με χρόνο 30΄04.

 Μετά το τέλος των αγωνισμάτων ο πολιτιστικός Σύλλογος παρέθεσε γεύμα σε όλους τους παραυρισκόμενους.

 Οι διοργανωτές ευχαριστούν για την συμαντική συνδρομή τους στον αγώνα την ομάδα βοήθειας Φίλιος Ζεύς , την Ελληνική Αστυνομία όλους τους εθελοντές και χορηγούς και τέλος τους αθλητές που τίμησαν με την παρουσία τους την διοργάνωση.

17.000

ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 1ωρα 03΄35   1ηΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΝΑΚΗ Μ. 1Ω 46΄46

ΣΥΛΙΓΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ 1 ώρα 05΄50 2η  ΠΕΤΡΑΚΗ ΕΥΗ 1ώρα 58΄44

ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ1 ώρα 12’50  3η  ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ 2 ώρες11’01

 

5000Μ.

1Ος ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 22’04   1η ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗ ΕΥΔΟΞΙΑν 30΄00

2ΟςΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΔΗΜ.   23΄00  2η ΚΑΣΣΑΠΑΚΗ ΣΤΕΛΛΑ 32΄30

3ΟςΡΟΓΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 23΄36                   3η ΡΟΥΜΠΑΚΗ ΑΝΝΑ 36’20

 

 

1000μ. ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ

1ος ΣΩΡΑΣ ΑΡΗΣ                                   1η ΚΟΚΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

2ος ΔΡΑΚΟΥΜΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ            2η ΤΣΑΦΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

3ος ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ              3η ΤΙΤΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

 

 

1.000μ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ

 

1ος ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ   1η ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗ ΒΙΒΗ

2ος ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ         2η ΚΑΛΑΙΤΖΑΚΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ

3ος ΜΑΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ              3η ΤΙΤΑΚΗ ΖΩΗ

 

 1.000 μ. ΛΥΚΕΙΩΝ

ΤΙΤΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΚΑΣΣΩΤΑΚΗ

ΣΥΤΛΛΙΑΝΑΚΗ

Τα αποτελέσματα των 17.000μ:

α/α ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΧΡΟΝΟΣ
1 ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ Afordakos tim 1 ΩΡΑ 03’35
2 ΣΥΛΙΓΝΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΦΑΚΑ 1 ΩΡΑ 05΄50
3 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΥΚ 1 ΩΡΑ 12΄50
4 ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 15’30
5 ΚΡΕΤΣΑ ΤΖΟΥΛΙΑΝΟ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 20΄27
6 ΚΑΛΕΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 22΄50
7 ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 1 ΩΡΑ 23΄17
8 ΚΑΠΕΛΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΥΚ 1 ΩΡΑ 24’50
9 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 1 ΩΡΑ 28’15
10 ΒΕΛΙΒΑΣΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 1 ΩΡΑ 32΄30
11 ΣΟΥΜΕΛΙΔΗΣ ΜΑΝΘΟΣ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ 1ΩΡΑ 32΄35
12 ΜΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 32΄40
13 ΚΑΤΣΟΠΡΙΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1 ΩΡΑ 34’25
14 ΤΑΒΛΑΔΩΡΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 40΄00
15 ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 40΄12
16 ΡΑΚΙΤΖΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 40΄33
17 ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΟΥΚ 1 ΩΡΑ 43’10
18 ΒΕΡΓΙΤΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1 ΩΡΑ 43’40
19 ΖΑΓΚΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΔΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 1 ΩΡΑ 45΄10
20 ΣΗΦΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ 1 ΩΡΑ 45΄20
21 ΣΚΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ 1 ΩΡΑ 45’32
22 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΜΚ 1 ΩΡΑ 46’35
23 ΣΚΟΥΡΒΟΥΛΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ 1 ΩΡΑ 46’46
24 ΠΕΤΡΑΚΗ ΕΥΗ ΣΔΥ ΧΑΝΙΩΝ 1 ΩΡΑ 58΄44
25 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΥΚ 2 ΩΡΕΣ 04’33
26 ΧΝΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ 1 ΩΡΕΣ 04 36
27 ΠΛΟΥΜΗ ΑΡΓΥΡΩ ΣΜΚ 2 ΩΡΕΣ 11΄01

Tags
Show More

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Close