Running

Οι νικητές αγώνων και διαγωνισμών 8ου Πράσινου Ημιμαραθωνίου

Στον απόηχο της λήξης του 8ου Πράσινου Ημιμαραθωνίου αποστέλλουμε τα ανεπίσημα πρώιμα αποτελέσματα στους φίλους δρομείς προκειμένου να ενημερωθούν για την επίδοση τους ο καθένας ξεχωριστά.

 

 

Μεγάλος ο συναγωνισμός στον αγώνα των 10χλμ με ρεκόρ διαδρομής από την αθλήτρια του Θεόδωρου Αναγνώστου, Στεφανία Λεοντιάδου με χρόνο 35’51’’. Να ευχαριστήσουμε όλους και όλες όσους βοήθησαν αθλητές και εθελοντές προκειμένου να ξεπεράσουμε κάθε προηγούμενο.

Πρώτος νικητής στον αγώνα των 21χλμ ο αθλητής του Χρήστου Παπαχρήστου, Κωνσταντίνος Γκελαούζος του Παναθηναϊκού με χρόνο 1.11.07, που αποτελεί και νέο ρεκόρ διαδρομής, δεύτερος ο Michele Palamini της GAV Vertova με 1.13.05, ενώ τρίτος τερμάτισε ο Θεόδωρος Αναγνώστου του ΑΟ Δρομέας Αμαρουσίου με 1.14.10.

Στις γυναίκες πρώτη νικήτρια ήταν η αθλήτρια του Παναγιώτη Χαραμή, Ουρανία Ρεμπούλη του ΑΓΕΣ Κάμειρος με χρόνο 1.19.08, με δεύτερη την Σόνια Τσεκίνι του Φιλαθλητικού Άργους Ορεστικού με 1.23.49, ενώ στην τρίτη θέση είχαμε την Κωνσταντίνα Σταματέλου του ΑΣΛ Φίλανδρος με 1.36.54.

Στον αγώνα των 10χλμ νικητής ήταν ο Αλέξανδρος Δημάκος της Odyssey Challenge με χρόνο 35.43 ενώ την δεύτερη και τρίτη θέση κατέλαβαν οι Κοσμάς Ντάφας και Ιωάννης Καρέτσος (Δρομείς Ι.Π. Μεσολογγίου) με 35.57 και 37.27 αντίστοιχα.

Στις γυναίκες νικήτρια αναδείχθηκε η Στεφανία Λεοντιάδου (ΑΟ Δρομέας Αμαρουσίου) με χρόνο 35.51, ενώ στην δεύτερη και τρίτη θέση με χρόνο 45.44 και 46.26 βρέθηκαν αντίστοιχα η Ελισάβετ Αμπατζή και η Χριστίνα Μαραγιάννη (ΣΔΥ Αγρινίου).

Τέλος στον αγώνα των 5χλμ νικητής αναδείχτηκε ο αθλητής του Γιώργου Ιωακειμίδη Ευστάθιος Χαμοσφακίδης (ΑΣΛ Φίλανδρος) με χρόνο 17.10, με δεύτερο τον Gobel Sylvain (ΣΔ Ιωαννίνων) και τρίτο τον Αναστάσιο Αριδα ΜΕ 18.39.

Στις γυναίκες η μόλις 13 ετών (!) Δανάη Λάμπρη του ΑΣΛ Φίλανδρος με προπονητή τον Γιώργο Ιωακειμίδη, και χρόνο 20.42 κατέλαβε την πρώτη θέση ακολουθούμενη από την Σταυρούλα Ντόστα (21.53) και την Δανάη Δημάκου της Odyssey Challenge (23.15).

Πολυπληθέστερος αθλητικός σύλλογος αναδείχτηκε η Ομάδα TKW Do ΑΣ Θησέας.

Στα παιδιά οι νικητές ανά κατηγορία έχουν ως εξής:

Γυμνάσιο:

Αγόρια Κορίτσια

1 Μάτας Απόστολος 2.50.13 1 Ράπτη Ναταλία 3.40.23

2 Σκληρός Γεώργιος 3.01.14 2 Τρομπούκη Σπυριδούλα 3.52.52
3 Κατωπόδης Αθανάσιος 3.04.15 3 Τσαντιώτη Σοφία 3.56.13

Δ, Ε, ΣΤ Δημοτικού:

1 Πανάκης Πέτρος 2.59.43 1 Ροέβα Νικόλ 3.16.57
2 Ματσούκας Ιωάννης 3.03.62 2 Φλούδα Μαρία 3.40.34
3 Βεργίνης Παναγιώτης 3.06.99 3 Καββαδά Αικατερίνη 3.40.99

Β, Γ Δημοτικού:

1 Τζίνης Νικόλαος 3.34.18 1 Παπαδήμου Αθανασία 3.50.23
2 Βουκελάτος Σπυρίδων 3.50.28 2 Βαφειάδου Ιφιγένεια 4.00.48
3 Σολδάτος Αριστείδης 4.00.18 3 Κούρτη Μαρία 4.11.28

Κλείνοντας να ενημερώσουμε τους φίλους δρομείς που συμμετείχαν πως οι ακόλουθοι αριθμοί συμμετοχής είναι νικητές των κληρώσεων και παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με την διοργάνωση προκειμένου να παραλάβουν τα δώρα τους (τηλ. επικοινωνίας 6978693293). Το δώρο τους είναι ένα Δωρεάν ενισχυμένο πακέτο εγγραφής στον 9ο Πράσινο Ημιμαραθώνιο Δρόμο.

Νο 414, Νο 442, No 700.

Ο ΑΣΛ Φίλανδρος ανανεώνει το ραντεβού του για τον 8ο Πράσινο Ημιμαραθώνιο Δρόμο ακόμα πιο δυναμικά και πιο οικολογικά.

Εκ της διοργάνωσης

του Πράσινου Ημιμαραθωνίου

ο υπεύθυνος

Σπυρίδων Μαραγκός

Tags
Show More

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Close