ΕπικαιρότηταΣτίβος

29οι Αιγαιοπελαγίτικοι: Στις 7-8 Οκτωβρίου βραβεύονται οι κορυφαίοι

Το Σαββατοκύριακο 7 – 8 Οκτωβρίου , στο ανακαινισμένο δημοστικό στάδιο της Μυκόνου θα βρεθούν οι νεαροί αθλητές του Αιγαίου αλλά και Έλληνες πρωταθλητές του στίβου στο πλαίσιο της διοργάνωσης των 29ων Αιγαιοπελαγίτικων αγώνων στίβου.

Οι αγώνες διοργανώνονται από το Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής  Πολιτικής – Γενική Γραμματεία Αιγαίου και Νησιωτικής Πολιτικής, το Σ.Ε.Γ.Α.Σ., την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, το Δήμο Μυκόνου και την Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κυκλάδων.

Όπως γίνεται κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, το Σάββατο 7/10, στην τελετή έναρξης των αγώνων, η οργανωτική επιτροπή  θα τιμήσει τους αθλητές και αθλήτριες των σωματείων του Αιγαίου που έχουν πετύχει ξεχωριστές αθλητικές διακρίσεις, εκπροσωπώντας τη χώρα μας σε διεθνείς αγώνες και πέτυχαν πρώτες νίκες σε ατομικό αγώνισμα στα πανελλήνια πρωταθλήματα του 2017.

Μαζί με τους αθλητές – αθλήτριες θα τιμηθούν και οι προπονητές τους, που είναι σωματειακοί προπονητές στα σωματεία του Αιγαίου και γυμνάζουν τους αθλητές τους σε ένα από τα νησιά του Αιγαίου.

Οι αθλητές – αθλήτριες που θα τιμηθούν είναι:
1)  Νικολέτα Κυριακοπούλου           ΑΓΕΣ Κάμμειρος 2009
2)  Ουρανία Ρεμπούλη                    ΑΓΕΣ Κάμμειρος  2009
3)  Χριστόφορος Μερούσης             Φ.Ο. Βροντάδων
4)  Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ           Α.Ο. Μυκόνου
5)  Μαρία Μπελιμπάσάκη               Παναξιακός Α.Ο.
6)  Δημοσθένης Μαγγίνας               Α.Ο. Μυκόνου
7)  Ανδρέας Δημητράκης                 Παναξιακός Α.Ο.
8)  Μαρία Μαγκούλια                       Α.Σ Ένωση Καζώνης – Κάλυμνος 2.000
9)  Αδαμαντία  Ανθούσα                   Α.Ε. Λέσβου Καλλονής
10) Μαρία Καβαλιέρου                     Παναξιακός Α.Ο.
11) Όλγα Φιάσκα                             Γ.Σ. Αθλοκίνηση Μυτιλήνης
12) Ευστρατία Μιχαέλα Φιάσκα       Γ.Σ. Αθλοκίνηση Μυτιλήνης
13) Νικόλαος Κατραμάδος               Γ.Σ. Ν. Λέρου
14) Ευστράτιος Τζίμης                     Α.Ο. Αρισβαίος Καλλονής
15) Ελπίδα – Μαρία Σταμπούλη      Α.Ο. Αρισβαίος Καλλονής
16) Μιχάλης Σεϊτης (ΑμεΑ)               Α.Ο. Σταματίου  Ρόδου
17) Θεοδώρα Κουστουράκη (ΑμεΑ)  Ίωνες  Χίου

Οι προπονητές των σωματείων του Αιγαίου που θα τιμηθούν είναι:
1) Γρηγόρης  Κοντός                   Γ.Σ. Αθλοκίνηση Μυτιλήνης
2) Ξενοφών  Κουτελάς                Α.Σ. Ένωση Καζώνης – Κάλυμνος 2.000
3) Μιλτιάδης Παπαντωνάκης       Γ.Σ. Ν. Λέρου
4) Ευάγγελος  Ζορμπάς               Α.Ο. Αρισβαίος Καλλονής
5) Κώστας Παπανικολάου           Ίωνες Χίου

 

Tags
Show More

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Close