ΕπικαιρότηταΣτίβος

Αποτελέσματα Αρίσβεια 2017

Το Σάββατο 13 Μαΐου διεξήχθησαν από  την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου με συνδιοργανωτή το σωματείο «ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟ»,  οι τοπικοί αγώνες Κλασικού Αθλητισμού  με την επωνυμία.

«Α Ρ Ι Σ Β Ε Ι Α 2017».

Οι αγώνες έγιναν   στο Δημοτικό Στάδιο της Καλλονής «Κώστας Κεντέρης», παράλληλα και  σε κοινό πρόγραμμα με τα αγωνίσματα της (Α΄ημέρας)  των Διασυλλογικών Αγώνων Ανδρών-Γυναικών.

Τα «ΑΡΙΣΒΕΙΑ 2017» περιελάμβαναν αγωνίσματα των κατηγοριών ΜΙΝΙ Παμπαίδων-Παγκορασίδων, Παμπαίδων/Παγκορασίδων Β΄, Παμπαίδων / Παγκορασίδων Α΄ και ΠΑΙΔΩΝ/ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ.

Οι αγώνες  έδωσαν την ευκαιρία στις μικρές ηλικιακά κατηγορίες αθλητών-τριών (ΜΙΝΙ και ΠΠ-ΠΚΒ΄)  να λάβουν μέρος σε ακόμη μία διοργάνωση και για τις μεγαλύτερες ηλικιακά  κατηγορίες αθλητών που συμμετέχουν  στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα,  να  κάνουν  ένα αγωνιστικό τεστ με σκοπό  να πετύχουν  όρια πρόκρισης για  όσους δεν τα κατάφεραν από τα Διασυλλογικά  ή να βελτιώσουν τους χρόνους και τις επιδόσεις τους.

Τους αγώνες παρακολούθησαν από τις κερκίδες του σταδίου  αρκετοί γονείς, οι οποίοι χειροκρότησαν τις προσπάθειες των συμμετεχόντων.

Το Δ.Σ. της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Λέσβου ευχαριστεί θερμά τον Πρόεδρο,  τα μέλη του Δ.Σ. του  «ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΥ  ΚΑΛΛΟΝΗΣ»   και ιδιαιτέρως την ταμία του συλλόγου κ. Ντίνα Ψούχλου, για τις προσπάθειές που κάνουν με την διοργάνωση αγώνων όπως ο Ημιμαραθώνιος της Καλλονής και τα ΑΡΙΣΒΕΙΑ και έτσι συμβάλλουν στην παραπέρα  ανάπτυξη του κλασικού αθλητισμού του νησιού μας.

Επίσης ευχαριστούμε θερμά τους ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ  που σε κάθε διοργάνωσή μας,  βρίσκονται  δίπλα στους αθλητές και στις αθλήτριες των σωματείων μας,  προσφέροντας εθελοντικά τις υπηρεσίες τους, παρέχοντας Ιατρική κάλυψη στους αγώνες.

Τέλος ευχαριστούμε τον Πρόεδρο και  όλα τα  μέλη του Συνδέσμου Κριτών Κλασικού Αθλητισμού Λέσβου,  για την παρουσία  και την άψογη συνεργασία,   σε κάθε δραστηριότητα της ΄Ενωσης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των «ΑΡΙΣΒΕΙΩΝ»

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΑΓΩΝΩΝ ΚΛΑΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ «ΑΡΙΣΒΕΙΑ 2017»
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΛΛΟΝΗΣ «ΚΩΣΤΑΣ ΚΕΝΤΕΡΗΣ»
ΣΑΒΒΑΤΟ 13 Μαϊου 2017

ΜΙΝΙ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
50Μ
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ – ΟΝΟΜΑ ΕΤΟΣ ΓΕΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΜΑΛΑΠΑΣΧΑ ΑΡΙΑΔΝΗ 2007 ΑΕΛΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ 8.7
2 ΣΙΑΜΠΙΡΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 2006 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 9.3
3 ΧΑΧΑΛΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 2008 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 9.5
4 ΠΟΛΥΖΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ 2007 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 10.0

600Μ
1 ΒΑΛΤΑ ΔΑΝΑΗ 2007 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 2.17.0
2 ΚΕΦΑΛΑ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ 2008 ΑΛΚΑΙΟΣ ΓΣ 2.45.5

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ
1 ΜΑΛΑΠΑΣΧΑ ΑΡΙΑΔΝΗ 2007 ΑΕΛΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ 3.28
2 ΒΑΛΤΑ ΔΑΝΑΗ 2007 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 3.12
3 ΣΙΑΜΠΙΡΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ 2006 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 2.35
4 ΠΟΛΥΖΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ 2007 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 2.25

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄
150Μ
1 ΠΛΩΜΑΡΙΤΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ 2004 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 21.9
2 ΣΠΑΝΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ 2004 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 22.1
3 ΑΓΚΟΠΙΑΝ ΜΑΡΙΑ 2004 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 22.2
4 ΑΓΚΟΠΙΑΝ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ 2004 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 23.2
5 ΠΑΝΣΕΛΗΝΑ ΕΥΤΕΡΠΗ 2004 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 23.3
6 ΑΜΠΡΟΥΣ ΚΑΡΙΝΑ 2005 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 23.8
7 ΑΜΠΡΟΥΣ ΚΑΡΛΑ 2004 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 25.0

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄
80Μ
1 ΝΙΑΝΙΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2002 ΑΕΛΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ 11.7
2 ΠΕΡΙΦΕΡΑΚΗ ΑΡΤΕΜΗΣ 2002 ΑΕΛΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ 12.1
3 ΧΑΛΚΙΩΤΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 2003 ΑΛΚΑΙΟΣ ΓΣ 13.5

150Μ
1 ΝΙΤΗ ΑΡΓΥΡΩ 2003 ΑΡΙΩΝ ΓΣ 21.8
2 ΒΟΥΤΗΡΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ-ΕΛΕΝΗ 2003 ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 21.9

300Μ
1 ΚΑΣΣΟΥ ΜΑΡΙΑ 2003 ΑΡΙΩΝ ΓΣ 45.8 Υ.Ε.
2 ΚΟΥΝΗ ΔΑΝΑΗ-ΡΑΛΛΟΥ 2002 ΑΕΛΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ 46.8
3 ΛΕΠΟΥΡΗ ΡΑΦΑΕΛΑ 2003 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 49.3
4 ΠΕΡΙΦΕΡΑΚΗ ΑΡΤΕΜΗΣ 2002 ΑΕΛΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ 49.5
5 ΦΥΡΙΓΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2002 ΑΛΚΑΙΟΣ ΓΣ 52.3

1000Μ
1 ΝΤΕΡΒΙΣΙ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ 2002 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 3.06.6 Υ.Ε.
2 ΠΑΡΑΘΥΡΑ ΙΟΥΛΙΑ 2002 ΑΕΛΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ 3.52.5

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄
300Μ ΕΜΠΟΔΙΑ
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ – ΟΝΟΜΑ ΕΤΟΣ ΓΕΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΧΑΤΖΗΗΛΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ-ΜΑΡΙΑ 2003 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 55.8
2 ΚΑΝΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2002 ΑΡΙΩΝ ΓΣ 1.00.2

2000Μ
1 ΠΡΑΓΚΑΣΤΗ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΑ 2002 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 7.41.5 Υ.Ε.

3000Μ. ΒΑΔΗΝ
1 ΣΤΑΜΠΟΥΛΗ ΕΛΠΙΔΑ-ΜΑΡΙΑ 2002 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 15.11.0 Υ.Ε.
2 ΚΟΝΤΑΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ 2002 ΑΕΛΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ 16.25.8 Υ.Ε.
3 ΓΚΑΓΚΑΛΗ ΜΑΡΙΑ 2003 ΑΕΛΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ 17.11.7 Υ.Ε.
4 ΧΟΤΖΑ ΚΛΕΒΙΣΑ 2002 ΑΕΛΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ 17.21.2 Υ.Ε.
5 ΚΟΥΣΟΥΝΙΑ ΚΑΣΣΙΑΝΗ 2003 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 19.04.8
ΝΤΕΡΒΙΣΙ ΜΥΡΣΙΝΗ 2004 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ ΕΓΚΑΤ.

ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣ
1 ΤΖΙΝΙΕΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2002 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 4.44
2 ΝΙΑΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2002 ΑΕΛΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ 4.42
3 ΝΙΤΗ ΑΡΓΥΡΩ 2003 ΑΡΙΩΝ ΓΣ 4.07

ΑΛΜΑ ΣΕ ΥΨΟΣ
1 ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2002 ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 1.46 Υ.Ε.
2 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 2002 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 1.40
3 ΠΑΝΣΕΛΗΝΑ ΕΥΤΕΡΠΗ 2004 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 1.30

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ
1 ΑΪΒΑΛΙΩΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2002 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 8.77
2 ΒΑΤΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2003 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 8.16
3 ΓΕΛΑΝΠΗ ΚΩΝ/ΝΑ 2003 ΓΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΣ 7.86
4 ΠΙΠΟΥ ΕΛΕΝΗ 2002 ΑΕΛΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ 6.98
5 ΦΥΡΙΓΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ 2003 ΑΡΙΩΝ ΓΣ 6.98
6 ΠΑΝΤΕΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ 2004 ΑΛΚΑΙΟΣ ΓΣ 6.38
7 ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ ΑΘΗΝΑ 2003 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 5.83
8 ΚΟΝΤΑΚΑ ΕΥΔΟΚΙΑ 2004 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 5.75
9 ΜΠΟΥΡΕΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 2003 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 3.85

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ
1 ΑΜΠΟΥΛΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ 2003 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 26.55
2 ΚΟΥΜΑΡΑ ΜΑΡΙΑ 2002 ΑΕΛΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ 18.35
3 ΨΥΧΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ 2003 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 16.85
4 ΒΑΤΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2003 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 16.14
5 ΚΟΝΤΑΚΑ ΕΥΔΟΚΙΑ 2004 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 15.27

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
100Μ
1 ΤΖΙΝΙΕΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2002 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 12.8 Υ.Ε.

2000Μ Φ.Ε. ΕΜΠΟΔΙΑ
1 ΒΕΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 2001 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 8.24.0 Υ.Ε.

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ
1 ΚΑΛΛΟΝΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 2001 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 33.58

ΜΙΝΙ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
50Μ
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ – ΟΝΟΜΑ ΕΤΟΣ ΓΕΝ. ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΚΟΥΣΟΥΝΙΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΠΑΥΛΟΣ 2006 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 7.7
2 ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2008 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 8.9
3 ΤΣΟΥΝΑΣ – ΜΥΣΓΗΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2008 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 10.0

ΜΗΚΟΣ
1 ΚΟΥΣΟΥΝΙΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΠΑΥΛΟΣ 2006 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 3.97
2 ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2008 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 2.90
3 ΤΣΟΥΝΑΣ – ΜΥΣΓΗΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2008 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 2.70
4 ΓΩΓΟΣ ΠΕΤΡΟΣ 2007 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 2.30

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄

60Μ
1 ΓΚΙΟΥΡΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΔΗΜΟΣΘΕΝ 2004 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 8.6
2 ΡΙΡΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2004 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 9.2
3 ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2004 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 9.7
4 ΦΩΤΑΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ 2005 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 10.0

ΜΗΚΟΣ
1 ΓΚΙΟΥΡΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΔΗΜΟΣΘΕΝ 2004 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 4.59
2 ΡΙΡΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2004 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 4.00
3 ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2004 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 3.94
4 ΜΙΧΑΗΛ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 2004 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 2.63

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ
1 ΜΙΧΑΗΛ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 2004 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΠΣ 7.38
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α΄

80Μ
1 ΜΑΥΡΟΓΙΩΡΓΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ 2003 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 10.1
2 ΑΣΛΑΝΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ 2003 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 11.2

300Μ
1 ΜΑΥΡΟΓΙΩΡΓΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ 2003 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 40.3 Υ.Ε.

1000Μ
1 ΠΑΠΑΦΙΛΙΠΠΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2003 ΑΛΚΑΙΟΣ ΓΣ 2.58.5
2 ΓΑΛΗΝΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 2003 ΑΡΙΩΝ ΓΣ 3.22.1
3 ΓΑΛΗΝΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2002 ΑΡΙΩΝ ΓΣ 3.33.0
4 ΚΛΙΚΛΑΝΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 2002 ΑΛΚΑΙΟΣ ΓΣ 3.36.8
5 ΚΕΦΑΛΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 2004 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 3.38.6

300Μ ΕΜΠΟΔΙΑ
1 ΤΖΙΜΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 2002 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 44.7 Υ.Ε.
2 ΛΟΚΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 2003 ΑΛΚΑΙΟΣ ΓΣ 51.2
3 ΚΙΟΣΙΑ ΓΙΩΡΓΟΣ 2003 ΑΛΚΑΙΟΣ ΓΣ 51.5

5000Μ ΒΑΔΗΝ
1 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 2002 ΑΟ ΑΡΙΣΒΑΙΟΣ 30.24.3

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ
1 ΑΘΗΝΕΛΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 2003 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 35.75
2 ΚΕΝΤΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2993 ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΑΣ 23.55

ΠΑΙΔΩΝ
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ
1 ΚΟΥΤΛΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 2001 ΑΡΙΩΝ ΓΣ 11.85

Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΣΥΜΟΥΛΟΣ

Σ. ΜΑΚΑΡΩΝΗΣ

Tags
Show More

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Close