Στίβος

Γνωρίστε την ομάδα που θα αγωνιστεί στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18 του Γκιορ

Στο Γκιορ της Ουγγαρίας θα γίνει το 2ο Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Κ18 (5-8/7) με τη συμμετοχή 22 αθλητών και αθλητριών μας.

 

Στη διοργάνωση έχουν δηλωθεί 538 Παίδες και 597 Κορασίδες από 50 χώρες της Ευρώπης και το ενδιαφέρον αναμένετια να είναι ιδιαίτερα μεγάλο, αφού το αγωνιστκό επίπεδο είναι υψηλό.

Η αποστολή μας θα αναχωρήσει με υψηλές προσδοκίες για το Γκιορ το πρωί της Τρίτης και θα επιστρέψει στην Ελλάδα την ερχόμενη Δευτέρα.

Γνωρίστε τους εννέα Παίδες και τις 13 Κορασίδες που θα μας εκπροσωπήσουν στο κορυφαίο γεγονός της κατηγορίας.

Βρείτε χρήσιμα στοιχεία για τη διοργάνωση πατώντας εδώ ή στο σχετικό μπάνερ στο δεξί μέρος της αρχικής σελίδας του site.

Παίδες

Γιάννης Καμαρινός (Ολυμπιακή Δομή)


Αγώνισμα: 110 μ. εμπ.
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 13.78/13.78
Προπονητής: Κυριακή Τσακίρη
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
6/7: 11.05 προκριματικός
6/7: 18.00 Ημιτελικός
7/7: 22.00 Τελικός

Ηλίας Τοτολίδης (ΑΓΕΣ Κάμειρος)

Αγώνισμα: 110 μ. εμπ.
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 13.94/13.94
Προπονητής: Φώτης Κουμεντής
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
6/7: 11.05 προκριματικός
6/7: 18.00 Ημιτελικός
7/7: 22.00 Τελικός

Θανάσης Παπαγιαννούλας (Ολυμπιάδα Κηφισιάς)

Αγώνισμα: 2.000 μ. στιπλ
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 6.00.67/6.00.67
Προπονητής:Γιώργος Αποστολάς
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
6/7 22.03 προκριματικός
8/7 20.35 Τελικός

Αντώνης Σάντας (ΑΟ Φιλοθέης)

Αγώνισμα: Επί κοντώ
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 4,90 μ./4,90 μ.
Προπονητής: Φώτης Στεφανή
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
6/7 11.05 προκριματικός
8/7 18.25 τελικός

Σωτήρης Χύτας (Αμεινίας Μεσογείων)

Αγώνισμα: Επί κοντώ
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 4,80 μ./4,80 μ.
Προπονητής: Συμεών Αναστασιάδης
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
6/7 11.05 προκριματικός
8/7 18.25 τελικός

Γκαλήπ Φαΐκογλου (Πυγμή Ευόσμου)

Αγώνισμα: Μήκος
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 7,21 μ./7,21 μ.
Προπονητής: Παναγιώτης Ρούντας
Ετος γέννησης: 2002
Πρόγραμμα
7/7 11.05 Προκριματικός
8/7 18.00 Τελικός

Θοδωρής Ζιώγας (ΓΑΣ Νιγρίτας)


Αγώνισμα: Σφυροβολία
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 69,35 μ./69,35 μ.
Προπονητής: Πασχάλης Γκουγκούδης
Ετος γέννησης: 2002
Πρόγραμμα
6/7 12.15 ή 13.35 Προκριματικός
7/7 18.00 Τελικός

Γεράσιμος Καλογεράκης (ΟΦΗ)


Αγώνισμα: Ακοντισμός
Ατ.ρ./φετ.ρεκορ: 71,72 μ./71,72 μ.
Προπονητής: Γιάννης Αντωνακάκης
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
5/7 13.45 ή 15.05 Προκριματικός
7/7 20.43 Τελικός

Κελεπούρης (Φίλιππος Βέροιας)


Αγώνισμα: 10.000 μ. βάδην
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 45.28.37/45.28.37
Προπονητής: Νίκος Κελεπούρης
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
6/8 11.40 Τελικός

Κορασίδες

Ιωάννα Πανοπούλου (ΣΑΚΑ)

Αγώνισμα: 800 μ.
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 2.09.95/2.09.95
Προπονητής: Μιχάλης Αναγνώστου
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
5/7 17.06 Προκριματικός
6/7 21.26 Ημιτελικός
7/7 22.18 Τελικός

Ελένη Ιωαννίδου (Φίλιππος Βέροιας)


Αγώνισμα: 800 μ.
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 2.10.40/2.10.40
Προπονητής: Νίκος Κελεπούρης
Ετος γέννησης: 2002
Πρόγραμμα
5/7 17.06 Προκριματικός
6/7 21.26 Ημιτελικός
7/7 22.18 Τελικός

Βασιλεία Σπύρου (ΟΦΚΑ Οδυσσέας)

Αγώνισμα: 3.000 μ.
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 9.45.51/9.45.51
Προπονητής: Μάρκος Παππάς
Ετος γέννησης: 2002
Πρόγραμμα
6/7 19.38 Τελικός

Μαρίνα Ποργιοπούλου (ΓΣ Σέρρες 93)

Αγώνισμα: 2.000 μ. στιπλ
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 6.59.93/6.59.93
Προπονητής: Ιωσήφ Παρασκευόπουλος
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
5/7 21.36 Προκριματικός
7/7 19.29 Τελικός

Παναγιώτα Δόση (ΑΟ Κέρκυρας 2015)

Αγώνισμα: Υψος
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 1,83 μ./1,83 μ.
Προπονητής: Θεόδωρος Δόσης
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
6/7 13.10 Προκριματικός
8/7 20.48 Τελικός

Σπυριδούλα Καρύδη (Κερκυραϊκός ΓΣ)


Αγώνισμα: Τριπλούν
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 13,11 μ./13,11 μ.
Προπονητής: Παύλος Σκορδίλης
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
7/7 20.50 Προκριματικός
8/7 19.35 Τελικός

Σοφία Κεσσίδη (Κένταυρος Χαλκιδικής)

Αγώνισμα: Δισκοβολία
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 47,30 μ./47,30 μ.
Προπονητής: Γιώργος Μποτσκαριώβ
Ετος γέννησης: 2002
Πρόγραμμα
7/7 10.50 ή 12.08 προκριματικός
8/7 21.15 Τελικός

Σταυρούλα Κοσμίδου (Αίολος Μακεδονίας)

Αγώνισμα: Σφυροβολία
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 68,21 μ./68,21 μ.
Προπονητής: Κώστας Κοροσίδης
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
5/7 11.00 ή 12.23 προκριματικός
6/7 20.57 Τελικός

Παναγιώτα Φρίγγη (ΓΣ Κηφισιάς)

 
Αγώνισμα: Σφυροβολία
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 64,55 μ./64,55 μ.
Προπονητής: Γιώργος Κουκουβιτάκης
Ετος γέννησης: 2002
Πρόγραμμα
5/7 11.00 ή 12.23 προκριματικός
6/7 20.57 Τελικός

Ελίνα Τζένγκο (Κένταυρος Χαλκιδικής)

Αγώνισμα: Ακοντισμός
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 58,05 μ./58,05 μ.
Προπονητής: Γιώργος Μποτσκαριώβ
Ετος γέννησης: 2002
Πρόγραμμα
7/7 13.30 ή 14.50 Προκριματικός
8/7 19.30 Τελικός

Μαργαρίτα Τσουκαλά (ΓΣ Απόλλων Πύργου)


Αγώνισμα: Επταθλο/ακοντισμός
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 5.336 β./5.336 β., 51,56 μ./51,56 μ.
Προπονητής: Διονύσης Καίσαρης
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα επτάθλου
5/7
11.03 100 μ. εμπ., 12.05 Υψος, 19.50 σφαιροβολία, 21.06 200 μ.
6/7
11.00 Μήκος, 17.00 Ακοντισμός, 20.20 800 μ.
Πρόγραμμα ακοντισμού
7/7 13.30 ή 14.50 Προκριματικός
19.30 Τελικός

Ολγα Φιάσκα (Αθλοκίνηση Μυτιλήνης)

Αγώνισμα: 5.000 μ. βάδην:
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 23.24.62/23.24.62
Προπονητής: Γρηγόρης Κοντός
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
5/7 11.30 Τελικός

Μαρία Σεφεριάδη (Ολυμπιάδα Πάτρας)

Αγώνισμα: 5.000 μ. βάδην
Ατ.ρ/φετ.ρεκορ: 24.12.61/24.12.61
Προπονητής: Γιώργος Σεφεριάδης
Ετος γέννησης: 2001
Πρόγραμμα
5/7 11.30 Τελικός

Show More

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Close