Στίβος

Η ομάδα για το Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20 της Κωνσταντινούπολης

Με 18 έφηβους και 12 νεάνιδες θα συμμετάσχει η χώρα μας στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20

 

Με 18 έφηβους και 12 νεάνιδες θα συμμετάσχει η χώρα μας στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κ20, το οποίο θα γίνει Πέμπτη (21/6) και Παρασκευή (22/6/) στην Κωνσταντινούπολη.

Η αποστολή είναι ιδιαίτερα δυνατή και ικανή να πραγματοποιήσει εξαιρετικές εμφανίσεις. Παράλληλα, το Βαλκανικό Πρωτάθλημα είναι μία από τις τελευταίες ευκαιρίας που έχουν οι αθλητές μας για την επίτευξη ορίων για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του Τάμπερε, καθώς η καταληκτική ημερομηνία και η τελική δήλωση της ομάδας στην IAAF είναι η Δευτέρα (25/6).

Τα μέλη της αποστολής θα παραλάβουν τα ρούχα τους, την Τρίτη (19/6) από τα γραφεία του ΣΕΓΑΣ (Συγγρού 137) από τις 14.00 έως τις 16.00. Η ομάδα μας θα αναχωρήσει για την Κωνσταντινούπολη την Τετάρτη (20/6) σε δύο γκρουπ (δείτε εδώ) και θα επιστρέψει το Σάββατο (23/6).

Εφηβοι
100 μ.: Σωτήρης Γκαραγκάνης (ΟΦΚΑ Οδυσσέας), Σωτήρης Κομιανός – Γραβάνης (ΑΟ Κάλλιστος)
200 μ.: Σπύρος Δουκατέλης (Κερκυραϊκός ΓΣ), Βαγγέλης Καΐκης (ΓΕΑ Τρικάλων)
1.500 μ.: Γιώργος Μηλιαράς (ΣΑΚΑ)
5.000 μ.: Μάριος Αναγνώστου (Αναγέννηση Λαμίας)
3.000 μ. στιπλ: Νίκος Σάκης (ΑΣ Ερμης 1877)
400 μ. εμπ.: Αρης Δρίτσας (ΟΣΦΠ)
Επί κοντώ: Γιάννης Ρίζος (ΑΣ Αρης)
Μήκος: Αλέξης Αργυρόπουλος (Κόροιβος Αμαλιάδας)
Σφαιροβολία: Οδυσσέας Μουζενίδης (Κένταυρος Χαλκ.), Ιάσωνας Μαχαίρας (ΓΣ Ηλιούπολης)
Δισκοβολία: Ηλίας- Μιχάλης Γενίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες)
Σφυροβολία: Χρήστος Φραντζεσκάκης (Ελευθέριος Βενιζέλος ΓΣ), Κώστα Ζάλτος (ΓΣ Μανδρών)
Ακοντισμός: Κώστας Μυλωνάς (Αστέρας Πρεβέζης)
Δέκαθλο: Αντώνης Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας), Αγγελος – Ζανής Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας)

Νεάνιδες
100 μ.: Δήμητρα Τσουκαλά (Νίκη Βόλου), Βάγια Δαμπλια (ΓΑΣ Αρχέλαος)
200 μ.:Αρτεμις Αναστασίου (Σχολή Μωραϊτη), Δήμητρα Τσουκαλά (Νίκη Βόλου)
800 μ.:Νικολέττα Κυνατίδου (ΣΚΑ Δράμας)
5.000 μ.: Ευσταθία Φλώρου (ΓΣ Τρικάλων)
100 μ. εμπ.: Αναΐς Καραγιάννη (ΓΣ Κηφισιάς), Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά)
Μήκος: Αναστασία Σαρλάνη (Αμεινίας Μεσογείων), Μαρία Στεφανοπούλου (ΑΣ Σίσυφος Κορίνθου)
Τριπλούν: Χριστίνα Κωστή (Πανιώνιος)
Σφαιροβολία: Μαρία Μαγκούλια (Καζώνης Καλύμνου)
Δισκοβολία: Δήμητρα Αλεξίου (Εσπερος ΓΣ Λαμίας)

Show More

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Close