ΕπικαιρότηταΣτίβος

Oι προεθνικές ομάδες και η κατηγορία στήριξης

Ακόμη περισσότεροι αθλητές και αθλήτριες στην ομπρέλα του ΣΕΓΑΣ μέσα από την κατηγορία στήριξης και τις προεθνικές ομάδες.

Τα ονόματα των αθλητών και αθλητριών που εντάσσονται στην κατηγορία στήριξης και τις προεθνικές ομάδες επικύρωσε σήμερα η ομοσπονδία, στη διάρκεια της συνεδρίασης του διοικητικού συμβουλίου.

Η ΕΠΑΣ συμπεριέλαβε στη σχετική λίστα 51 αθλητές και αθλήτριες που πραγματοποίησαν καλές εμφανίσεις τη χρονιά που πέρασε και αναμένεται να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο στη διάρκεια αυτής που ήδη ξεκίνησε.

Ανάμεσα σε αυτούς υπάρχουν αθλητές τόσο της πρώτης γραμμής, που για διάφορους λόγους δεν κατάφεραν να ενταχθούν σε μία από τις κατηγορίες σχεδιασμού, αλλά και νεαρότεροι που διαθέτουν το ταλέντο και την ικανότητα να διεκδικήσουν καλές εμφανίσεις στο μέλλον.

Η ομοσπονδία μέσα από την κατηγορία στήριξης έχει καταφέρει να ανοίξει την πόρτα της σε ακόμη περισσότερους αθλητές και αθλήτριες, που δεν κατάφεραν να ενταχθούν σε μία από τις τέσσερις – βασικές – κατηγορίες.

Παράλληλα η ΕΠΑΣ έχει επιτύχει την οικονομική στήριξη των αθλητών αυτών και έχει συμβάλει στην ομαλή προετοιμασίας τους. Μάλιστα είναι χαρακτηριστικό πως την χρονιά που ολοκληρώθηκε η ομοσπονδία διέθεσε στους αθλητές και τις αθλήτριες της κατηγορίας στήριξης 130.000 ευρώ. Ποσό που δείχνει πως ακόμη και όσοι μένουν εκτός των κατηγοριών δεν μένουν χωρίς την απαραίτητη οικονομική βοήθεια.

Το διοικητικό συμβούλιο επικύρωσε και τα ονόματα των αθλητών και αθλητριών στις κατηγορίες Κ23, Κ20 και Κ18. Οι προεθνικές ομάδες είναι ανοικτές για καινούργιες εντάξεις καθ΄όλη τη διάρκεια του έτους εφόσον πετύχει κάποιος αθλητής η αθλήτρια τα συγκεκριμένα κριτήρια (δείτε εδώ τα αναλυτικά κριτήρια). Οι νέες εντάξεις στην κατηγορία των επίλεκτων θα αρχίσουν από την περίοδο του κλειστού στίβου (επίσημοι αγώνες η ημερίδες του ΣΕΓΑΣ).

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΣΤΗΡΙΞΗΣ  2018

 

α/α Αθλητής-τρια Ετ. Γεν. Αγώνισμα Επίδοση 2017 Προπονητής Σωματείο
1. Νικολέτα Κυριακοπούλου 1986 Επί κοντώ Δεν Αγωνίστηκε Ανδρέας Τσώνης ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009
2. Μιχάλης Αναστασάκης 1994 Σφυροβολία 77.72 Αλέξανδρος Παπαδημητρίου ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος
3. Παρασκευάς Μπατζάβαλης 1994 Ακοντισμός 81.74 Χρήστος Παπαδόπουλος Π.Α.Ο
4. Ειρήνη Βασιλείου 1990 400 μ. 51.86 Άρης Βισκαδουράκης ΓΕ Ηρακλείου
5. Άννα Βασιλείου 1990 400 μ. 52.81 Άρης Βισκαδουράκης ΓΕ Ηρακλείου
6 Αντώνης Μάστορας 1991 Ύψος Τραυματίας Δημήτρης Βασιλικός ΓΣ Ηρακλής Θες/κης
7. Δέσποινα Μουρτά 1996 400 μ. 53.79 Ντίνα Μπορνιβέλλι ΑΕ Ολυμπιάδα Πάτρας
8. Χαίδω Αλεξούλη 1991 Μήκος 6.66 Γιώργος Πομάσκι ΑΣ Πελασγός Λάρισας
10. Παναγιώτης Τρυβιζάς 1987 200 μ 20.58 Περικλής Χατζηαναστασιάδης Ολυμπιακός ΣΦΠ
11. Γιάννης Νυφαντόπουλος 1990 100 μ. 10.26 Περικλής Χατζηαναστασιάδης ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος
12 Ανδρέας Δημητράκης 1990 1.500 μ 3:39.45 Σταύρος Καρρές Πανναξιακός ΑΟ
13 Πέτρος Κυριακίδης 1989 400 μ. 47.20 Κώστας Ηλίας Ολυμπιακός ΣΦΠ
14 Μαρία Γάτου 1989 100 μ 11.69 Αντώνης Τζήκος ΑΓΕ Κάμειρος 2009
15 Ανδριάννα Φέρρα 1988 400 μ 53.25 Κώστας Ηλίας Ολυμπιακός ΣΦΠ
16 Δημήτρης Πατσουκάκης 1987 Επί κοντώ 5.60 Δημήτρης  Κυτέας Ολυμπιακός ΣΦΠ
17 Τάσος Γαλαζούλας 1992 Μήκος 7.95 Γιώργος Πομάσκι ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος
18 Μιχάλης Μερτζανίδης 1987 Μήκος 7.84 Χήτας Κώστας Ολυμπιακός ΣΦΠ
19 Τάσος Λατιφλάρι 1996 Σφαιροβολία 19.81 Γιώργος Μποτσκαριώβ ΑΣ Κένταυρος
20 Νίκος Γαβριηλίδης 1995 Σφυροβολία 69.42 Φανή Κυρκοπούλου

 

 

Αίολος Μακ/νίας ΓΕΠΘ
21 Ιβάν Μεγκλέμπεη 1995 Σφυροβολία 69.41 Γιάννης Κοντονάσιος

 

ΓΑΣ ο Ζεύς Τρικάλων
22 Μιχάλης Σταματόγιαννης 1982 Σφαιροβολία 18.92 Αλέξανδρος Λεωνίδης ΓΣ Πίνδαρος Θηβών
23 Ιάσων Θανόπουλος 1994 Δισκοβολία 56.01 Χρήστος Παπαδόπουλος ΓΣ Αρκαδίας
24 Κωνσταντίνος Νάκος 1993 400 μ εμπ. 52.01 Φιλιώ Αγγελάκη

 

ΓΣ Τρικάλων
25 Κώστας Κουτσούκης 1996 400 μ 47.11 Νίκος Κελεπούρης ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας

 

26 Μάρκος Γκούρλιας 1995 10.000 30:42.78 Δημήτρης Θεοδωρίδης ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης
27 Λάμπρος Μαλτέζος

 

1994 Μαραθώνιος  

2:28.36

 

Δημήτρης Θεοδωρίδης

 

ΟΦΚΑ Οδυσσέας
28 Κώστας Γκελαούζος

 

1990 Μαραθώνιος 2:21.55 Χρήστος Παπαχρήστος ΠΑΟ

 

29 Χριστόφορος Μερούσης 1982 Μαραθώνιος 2:24.11 Σταύρος Καρρές ΦΟ Βροντάδων
30 Ράνια Ρεμπούλη 1989 Μαραθώνιος 2:42.38 Παναγιώτης Χαραμής ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009
31 Γκλόρια Πριβιλέντζιο 1988 Μαραθώνιος 2:45.54 Γιάννης Περίφανος ΓΣ Γλυφάδας
32 Σόνια Τσεκίνη 1976 Μαραθώνιος 2:45.03 Δημήτρης Σούλας ΦΣ Άργους Ορεστικού
33 Αναστασία Μαρινάκου 1996 1.500 μ 4:19.98 Χρήστος Παπαχρήστος ΓΕΑ Τρικάλων
34 Ανθή Κυριακοπούλου 1993 1.500 μ 4:19.53 Μανώλης Χάτζος ΓΣ Γλυφάδας
35 Μαρίνα Μανιαδάκη 1991 3.000 μ. στιπλ 10:42.43 Λευτέρης Ραφαηλάκης ΑΟ Λασιθίου
36 Χρήστος Κοτίτσας 1996 800 μ 1:49.28 Λάμπρος Ρουκάς ΓΣ Δεσκάτης
37 Ιωάννα Ζάκκα

 

1995 Ύψος 1.80 Γιάννης Κουτσογιαννόπουλος ΑΟ Φιλοθέης
38 Γιώργος Τεσσαρομάτης 1995 Ύψος 2.15 Γιώργος Τσούγκος ΟΦΚΑ Σερρών
39 Κορίνα Πολίτη 1996 200 μ. 24.32 Γιώργος Νούτσης ΓΣ Χαιδαρίου
40 Ολυμπία Μπέκου 1996 200 μ. 24.54 Άννα  Θεμελίδου Βεργίνα
41 Γιώργος Τάσσης 1997 10.000 μ 31:24.00 Δημήτρης Θεοδωρίδης ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας
42 Νίκος Γκότσης 1993 3.000 Φ. ΕΠ. 8:59.18 ΣΑΚ Αθηνών
43 Ευθυμία Κολοκυθά 1987 Μήκος 6.30 Μάκης Πάντος ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος
44 Άγγελος Ρούσσος 1992 Μήκος 7.61 Δημήτρης Βασιλικός ΓΕΑ Τρικάλων
45 Παύλος Μπόφτσης 1992 Τριπλούν 16.22 Γιώργος Τσούγκος ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος
46 Χριστίνα Αλβερτσιάν 1990 Τριπλούν 13.60 Γιάννης Δημητριάδης ΑΟ Σπάρτακος Θεσσαλονίκης
47 Ανδριάνα Γράβαλου 1991 Μήκος 6.36 Θέμης Μαστέλος ΑΕΚ
48 Ελένη Κουτσαλιάρη 1998 Μήκος 6.11 Κώστας Χήτας ΓΣ Γρεβενών
49 Αλέξανδρος Σπυριδωνίδης 1997 Δέκαθλο 7.180 ΠΑΟΚ
50 Ελπίδα Τόκα 1993 400 μ εμπ. 58.89   Ιωάννα Τόκα ΑΕ Ολυμπιάδα Πάτρας
51 Αθηνά Ρέτζιου 1998 Ύψος 1.80 Ιωάννα Σιώμου ΓΣ Κηφισίας

 

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΑΝΔΡΩΝ Κ23
Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΠΙΔΟΣΗ 2017 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ Ημ. Γεν.
1 Νίκος Νεράτζης Επί κοντώ 5,51 Κερκυραικός ΓΣ ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-5,30 Βασίλης Μεγαλοοικονόμου 1998
2 Αλέξης Προδανάς Σφυροβολία 65,04 Γ.Σ.Μανδρών ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-63,50 1997
3 Αντώνης Στυλιανίδης Μήκος-Τριπλ. 7,70 Αετός Θεσσαλονίκης ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-7,50 Νίκος Στυλιανίδης 1997
4 Θανάσης Παπαδόπουλος Μήκος-Τριπλ. 7,61-15,80 ΟΦΚΑ Οδυσσέας ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-7,50-15,55 Δέσποινα Παπαβασιλάκη 1997
5 Νίκος Ανδρικόπουλος Τριπλούν 15,94 Αμεινίας Παλλήνης ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-15,55 Δημήτρης Δαμασκηνός 1997
6 Δημήτρης Μονόπωλης Τριπλούν 15,81 Κερκυραικός ΓΣ ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-15,55 Νίκος Στυλιανίδης 1998
7 Άγγελος Βασιλείου 1.500 μ 3:45,4 ΣΑΚ Αθηνών ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-3:46,50 1997
ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Κ23
Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΠΙΔΟΣΗ 2017 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
1 Ειρήνη Μιχάλα 10.000 μ 35,04,60 ΣΑΠΚ Νεάπολης ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-36,35,00 Αντώνης Στοίκος 1997
2 Άννα Κιάφα 400 μ εμπ. 59.16 Γ.Σ.Κηφισιάς ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-60:75 Μιχάλης Γωνιωτάκης 1998
3 Δήμητρα Μποχώρη 20000 βάδην 48.45.00 Φίλιππος Βέροιας ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-1:48,00 Νίκος Κελεπούρης 1997
4 Αθανασία Βαίτση 20000 βάδην 49.11.15 ΓΑΣ.Ιλισσός ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-1:48,00 Ναπολέων Κεφαλόπουλος 1998
5 Σοφία Αλικανιώτη 20000 βάδην 48:16.00 Ολυμπιάδα Πάτρας ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-1:48,00 Δημήτρης Ορφανόπουλος 1998
6. Κωνσταντίνα Σπανουδάκη Δισκοβολία 52,03 Ελευθέριος Βενιζέλος ΟΡΙΟ EAA  Κ202017-48,50 Γιώργος Μήλιος 1998
7. Δώρα Αραμπατζή Ακοντισμός 55,47 Σέρρες 93 ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-50 Μ Θωμάς Κυριαζής 1997
9 Ελένη Γκέλη Ακοντισμός 51,03 ΓΑΣ Ιεράπετρας ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-50,00 Θωμάς Κυριαζής 1998
10 Κατερίνα Λαφτσή 100 μ 11.90 Φίλιππος Καβάλας ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-11:90 Περικλής Χατζηαναστασιάδης 1999
11 Αθανασία Κόκκαλη Ακοντισμός 53,17 Ζεύς Τρικάλων ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-50 Μ Λουκάς Κοντονάσιος 1997

 

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ
Α/Α ΟΝΟΜΑ ΕΠΙΘΕΤΟ ΕΤΟΣ ΓΕΝ. ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ 2017 ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
1 Γιώργος Λαμπρόπουλος 1999 400 μ. ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 47.24 ΟΡΙΟ IAAF ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  2018 Κώστας Λαμπρόπουλος
2 Ιερόθεος Δρίτσας 1999 400 μ. εμπ. ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ 52.82 ΟΡΙΟ IAAF ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ Ε/Ν 2018 Κώστας Ηλίας
3 Χαρίδημος Ξενιδάκης 2000 800 μ. ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ 1.52.15 ΟΡΙΟ ΣΕΓΑΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  Π/Κ 2017 Μιχάλης Γονιωτάκης
4 Γιώργος Μηλιαράς 2000 1500 Μ ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ 3.48.61 ΟΡΙΟ EAA ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017 Μιχάλης Αναγνώστου
5 Αλέξης Αργυρόπουλος 2000 Μηκός ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 7.35 ΟΡΙΟ EAA ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017 Νίκος Καστανάς
6 Ανδρέας Πανταζής 2000 Τριπλούν ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ 15.01 ΟΡΙΟ ΕΑΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017 Κώστας Ηλίας
7 Χρήστος Φραντζεσκάκης 2000 Σφυροβολία ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 70.96 ΟΡΙΟ EAA ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017 Κώστας Παπαμαρκάκης
8 Εμμανουήλ Καμτσικλής 1999 Σφυροβολία ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ 69.45 ΟΡΙΟ IAAF ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ   Ε/Ν 2018 Γιάννης Χρίστογλου
9 Δημήτρης Τσίτσος 2000 Ακοντισμός ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 72.22 ΟΡΙΟ EAA ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017 Σταύρος Τασόπουλος
10 Λάζαρος Ουρούμης 2000 Δισκοβολία ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ 56.70 ΟΡΙΟ ΣΕΓΑΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  Π/Κ 2017 Σωτήρης Κεχαγιάς
11 Ιάσωνας Μαχαίρας 2000 Σφαιροβολία ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 19.20 ΟΡΙΟ ΣΕΓΑΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  Π/Κ 2017 Λία Δερβένη
ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Α/Α ΕΠΙΘΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΤΟΣ ΓΕΝ. ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ 2017 ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
1 Αναΐς Καραγιάννη 1999 100 ΕΜΠΟΔΙΑ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 13.90 ΟΡΙΟ IAAF ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  Ε/Ν 2018 Ιωάννα Σιώμου
2 Αριάδνη Αδαμοπούλου 2000 επί κοντώ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 4.11 ΟΡΙΟ EAA ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017 Βασίλης Μεγαλοοικονόμου
3 Ζωή Μπαλαμούτη 2000 τριπλούν ΟΦΗ 12.57 ΟΡΙΟ ΕΑΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017 Γιώργος Κόκκινος
4 Κυριακή Φιλτισάκου 2000 10000 μ. βάδην ΑΝΑΤΟΛΗ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 49.46.31 ΟΡΙΟ ΕΑΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017 Ηλίας Γκαραβέλας
5 Μαρία Μαγκούλια 2000 Σφαιροβολία ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ – ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 15.25 ΟΡΙΟ EAA ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017 Ξενοφών Κουτέλας
6 Μελπομένη Γρηγοριάδου 2000 Ακοντισμός ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ 53.38 ΟΡΙΟ ΣΕΓΑΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  Π/Κ 2017 Σωτήρης Κεχαγιάς

 

 

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ  ΠΑΙΔΩΝ
α/α AΘΛΗΤΗΣ-ΤΡΙΑ ΕΤΟΣ ΓΕΝ. ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΕΠΙΔΟΣΗ 17 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
1 Γιάννης Γρανιτσιώτης 2002 100μ. 10.83 ΓΟ ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΛΑΣΚΑ ΜΟΣΧΟΥΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
2 Βασίλης Παπαμαργαρίτης 2001 100μ.& 200μ. 10.91 / 22.35 ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΤΣΙΜΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
3 Δημήτρης Γεωργακόπουλος 2001 100μ. 11.02 ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ ΜΑΚΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
4 Γιώργος Κωστάρας 2001 200μ. 22.42 ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΤΣΙΓΚΟΥΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
5 Αντώνης Σάντας 2001 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 4.65 ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΣΤΕΦΑΝΗ ΦΩΤΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
6 Γκαλήπ Φαίκογλου 2002 ΜΗΚΟΣ 7.03 ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ ΡΟΥΝΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
7 Απόστολος Κωτούλας 2001 ΜΗΚΟΣ 7.16 ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ ΒΕΡΓΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
8 Θοδωρής Ζιώγας 2002 ΣΦΥΡΑ 62.00 ΓΑΣ ΝΙΓΡΗΤΑΣ ‘ΒΙΣΑΛΤΗΣ’ ΓΚΟΥΓΚΟΥΔΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
9 Ανθιμος Κελεπούρης 2001 10.000μ. ΒΑΔΗΝ 46.54.86 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1 Καλλιόπη/Μαρκέλα Παπανδρέου 2002 100μ. 12.29 ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ ΜΑΚΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
2 Αδαμαντία Ανθούσα 2001 800μ. 2:14.27 ΑΕ ΛΕΣΒΟΥ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
3 Βασιλεία Σπύρου 2002 1.500μ. 4:39.51 ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΠΑΠΠΑΣ ΜΑΡΚΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
4 Ολγα Φιάσκα 2001 5.000μ. ΒΑΔΗΝ 25:24.62 ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΚΟΝΤΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
5 Μαρία Σεφεριάδη 2001 5.000μ. ΒΑΔΗΝ 25:21.31 ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
6 Παναγιώτα Δόση 2001 ΥΨΟΣ 1.83 ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 2015 ΔΟΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
7 Βασιλεία Θεοχάρη 2001 ΥΨΟΣ 1.78 ΑΟ ΔΙΑΣ ΟΛ. ΧΩΡΙΟΥ ΠΟΜΑΣΚΙ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
8 Μιλένα Ποστίκα 2002 ΚΟΝΤΩ 3.70 ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
9  Εύα Κοτσαχείλη 2001 ΚΟΝΤΩ 3.60 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ ΤΣΩΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
10 Σπυριδούλα Καρύδη 2001 ΜΗΚΟΣ/ ΤΡΙΠΛΟΥΝ 5.95 / 12.18 ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ ΓΣ ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
11 Μαρία Καβαλιέρου 2002 ΜΗΚΟΣ 5.89 ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ ΠΟΜΑΣΚΙ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
12 Σοφία Κεσσίδη 2002 ΔΙΣΚΟΣ 44.79 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΜΠΟΤΣΑΚΙΩΒ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
13 Ειρήνη Φραγκάκη 2002 ΔΙΣΚΟΣ 41.66 ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ ΠΑΠΑΔΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
14 Μαρία Μαυρεδάκη 2001 ΔΙΣΚΟΣ 41.03 ΓΣ ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΜΗΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
15 Ελένη- Μαρία Μπερτσίνα 2001 ΔΙΣΚΟΣ 40.62 ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΚΑΤΣΙΚΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
16 Ελίνα Τζένγκο 2002 ΑΚΟΝΤΙΟ/ΣΦΑΙΡΑ 53.19 / 14.86 ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΜΠΟΤΣΑΚΙΩΒ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
17 Κρυνιώ Δημητροπούλου 2001 ΑΚΟΝΤΙΟ 47.02 ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ ΧΑΤΖΗ ΕΛΕΝΗ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
18 Θεοδώρα Σταμάτη 2001 ΑΚΟΝΤΙΟ 46.68 ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93 ΤΣΕΡΜΕΝΤΣΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
19 Ιωάννα Μάλλη 2001 ΑΚΟΝΤΙΟ 46.45 ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΘΩΜΑΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
20 Μέλπω Μπαράκη 2001 ΑΚΟΝΤΙΟ 46.43 ΦΙΛΑΘΛ ΓΠΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ ΚΟΝΤΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
21 Σταυρούλα Κοσίδου 2001 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 61.69 ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ ΚΟΡΟΣΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
22 Μαρία Τοπούζη 2001 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 60.40 ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ ΜΗΝΑΡΕΤΖΗΣ ΧΑΡΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
23 Ιωάννα Ζγουμποπούλου 2001 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 56.41 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ ΜΠΑΡΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
24 Παναγιώτα Φριγγή 2002 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 55.44 ΓΣ ΘΡΑΚ/ΝΩΝ Ι. ΔΑΣΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΟΥΚΟΥΒΙΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
25 Μαργαρίτα Τσουκαλά 2001 ΕΠΤΑΘΛΟ 5.089 ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ ΚΑΙΣΑΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018
Tags
Show More

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Close