Αποτελέσματα αγώνων Running

Αποτελέσματα Αγώνων δρόμου «Μιλτιάδης Χούμας» 2018

Ολοκληρώθηκαν με μεγάλη επιτυχία και ευρεία συμμετοχή οι φετινοί Αγώνες δρόμου «Μιλτιάδης Χούμας» στη Σάμο, οι οποίοι διεξήχθησαν στην πλατεία Σαμίων Ηρώων στη χώρα την Κυριακή 8 Ιουλίου. πραγματοποιήθηκε παιδικός αγώνας δρόμου 1 χλμ. και ενηλίκων 6 χλμ.

Στον παιδικό αγώνα δρόμου 1 χλμ. έλαβαν μέρος αλφαβητικά

(Ονοματεπώνυμο, από, αριθμός δρομέα)

1. Αξιώτης Κωνσταντίνος Πυθαγόρειο-Σάμος 36
2. Αξιώτη Ειρήνη Πυθαγόρειο-Σάμος 37
3. Ασλάνογλου Νικόλαος Χώρα-Σάμος 2
4. Βακιάρου Αναστασία-Μαρία Παλαιόκαστρο-Σάμος 14
5. Βακιάρου Ανθούλα Παλαιόκαστρο-Σάμος 15
6. Βαποράκη Ελένη Πυθαγόρειο-Σάμος 35
7. Βενέτης Γεώργιος Χώρα-Σάμος 71
8. Γιαννακής Μιχαήλ Χώρα-Σάμος 176
9. Γιαννακής Ντομινίκ-Μιχαήλ Χώρα-Σάμος 8
10. Γιάννου Μιχαήλ Μυτιληνιοί-Σάμος 48
11. Δαλδαβάνης Δημήτρης Χώρα-Σάμος 177
12. Δημητρακόπουλος Αχιλλέας Χώρα-Σάμος 179
13. Δημητριάδη Ελευθερία Χώρα-Σάμος 61
14. Ζαχαρής Νικηφόρος Χώρα-Σάμος 1
15. Θολιώτης Δημήτριος Μυτιληνιοί-Σάμος 23
16. Κάππας Χρήστος Χώρα-Σάμος 58
17. Καραγιαννίδη Ιφιγένεια Χώρα-Σάμος 29
18. Καραγιαννίδης Κωνσταντίνος Χώρα-Σάμος 26
19. Καραγιαννίδης Φίλιππος Χώρα-Σάμος 27
20. Καραλέξης Φώτιος Μυτιληνιοί-Σάμος 67
21. Κατσίκας Διαμαντής Μαραθόκαμπος-Σάμος 56
22. Κατσίκας Ιωάννης Μαραθόκαμπος-Σάμος 57
23. Κοττόρι Σπύρος Χώρα-Σάμος 13
24. Κόττορου Βασιλεία Χώρα-Σάμος 69
25. Κωνσταντάρα Ευφροσύνη Χώρα-Σάμος 5
26. Κωνσταντάρα Μαρία-Ειρήνη Χώρα-Σάμος 4
27. Λαμπούσης Βαλάντης-Κωνσταντίνος Χώρα-Σάμος 41
28. Μακροθανάση Γκλόρια-Εύα Χώρα-Σάμος 22
29. Μανωλίτσα Δήμητρα-Κωνσταντίνα Χώρα-Σάμος 24
30. Μαραπά Νικολίνα Καρλόβασι-Σάμος
16
31. Μάρκου Μιλτιάδης Χώρα-Σάμος 25
32. Μπενετάτου Έλενα Μυτιληνιοί-Σάμος 53
33. Μυλωνά Γεωργία Βαθύ-Σάμος 186
34. Μπενετάτου Κωνσταντίνα Μυτιληνιοί-Σάμος 54
35. Μυτιληναίος Δημήτρης-Σιδέρης Χώρα-Σάμος 66
36. Μυτιληναίος Πέτρος-Σιδέρης Χώρα-Σάμος 65
37. Νταούτης Άγγελος Χώρα-Σάμος 34
38. Παΐδας Γεώργιος Μυτιληνιοί-Σάμος 184
39. Παΐδας Δημήτριος Μυτιληνιοί-Σάμος 185
40. Παναγιωτόπουλος Ανακρέων Χώρα-Σάμος 51
41. Παναγιωτόπουλος Χρήστος Χώρα-Σάμος 50
42. Παπαϊωάννου Αλέξανδρος Χώρα-Σάμος 59
43. Παπαϊωάννου Παύλος Χώρα-Σάμος 55
44. Παπασταύρος Εμμανουήλ Χώρα-Σάμος 10
45. Παπασταύρος Παυσανίας Χώρα-Σάμος 9
46. Πασαλίδης Δημήτρης Χώρα-Σάμος 182
47. Πεστιματζόγλου Πέτρος Χώρα-Σάμος 3
48. Πήτα Μαριάννα Χώρα-Σάμος 20
49. Πόθος Άρης Μυτιληνιοί-Σάμος 28
50. Ππουβούτση Ευγενεία Μυτιληνιοί-Σάμος 64
51. Στάμου Αθηνά Χώρα-Σάμος 62
52. Σταύρου Αγγελική Χώρα-Σάμος 45
53. Σταύρου Αγγελική-Μαρία Χώρα-Σάμος 39
54. Σταύρου Μιχαέλα-Νεφέλη Χώρα-Σάμος 40
55. Σταύρου Μυρσίνη-Μαρία Χώρα-Σάμος 46
56. Σωτηράκη Φωτεινή Χώρα-Σάμος 49
57. Ταυσάνογλου Μιχάλης Πυθαγόρειο-Σάμος 52
58. Τσιτσιγκρώνη Ελευθερία Χώρα-Σάμος 12
59. Τσιτσιγκρώνης Ορέστης Χώρα-Σάμος 11
60. Τραγάνη Κωνσταντίνα Μυτιληνιοί-Σάμος 68
61. Φιλιάκου Αικατερίνη Βαθύ-Σάμος 42
62. Χατζηλίας Μιχαήλ Χώρα-Σάμος 17
63. Χούλης Νικόλαος Βαθύ-Σάμος 187
64. Χριστοδουλάκη Φωτεινή Χώρα-Σάμος 19

Ο Δημήτρης Σκαπέτης από το Βαθύ, με νέο ρεκόρ αγώνων 22′ 48», ανακηρύχθηκε
πρώτος νικητής στους Αγώνες δρόμου «Μιλτιάδης Χούμας» 2018, που διεξήχθησαν
στη Χώρα, την Κυριακή 8 Ιουλίου. Η διαδρομή ήταν «Χώρα-Μυτιληνιοί Χώρα», συνολικά 6
χιλιόμετρα.

Δεύτερος νικητής ανακηρύχθηκε ο Πορτογάλος Armando Silva με χρόνο 24′ 20″
και τρίτος ο επίσης Πορτογάλος Manuel Marques με χρόνο 25′ 31″.
Στον αγώνα 6 χιλιομέτρων πήραν μέρος συνολικά 83 δρομείς.

Την υποδειγματική επιμέλεια και οργάνωση των αγώνων είχε ο Γιάννης Μιλτιάδης Χούμας.

Οι επόμενοι 4οι Αγώνες δρόμου «Μιλτιάδης Χούμας» ορίστηκαν να γίνουν στη Χώρα
την Κυριακή το απόγευμα 7 Ιουλίου 2019.

Αναλυτικά η τελική κατάταξη αγώνα δρόμου 6 χλμ.

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΧΡΟΝΟΣ AΠO ΑΡΙΘΜΟΣ
ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ ΔΡΟΜΕΑ
1ος Δημήτριος Σκαπέτης 22′ 48″ Βαθύ-Σάμος 168
2ος Armando Silva 24′ 20″ Πορτογαλία 85
3ος Manuel Marques 25′ 31″ Πορτογαλία 90
4ος Ζαχαρίας Βορδός 25′ 44″ Βαθύ-Σάμος 121
5ος Τάκης Φώκος 26′ 02″ Βαθύ-Σάμος 120
6ος Μανώλης Φιλιάκος 26′ 03″ Βαθύ-Σάμος 140
7ος Αθανάσιος Λύκος 26′ 16″ Χώρα-Σάμος 125
8ος Γεώργιος Σταμέλος 26′ 50″ Βαθύ-Σάμος 169
9ος Γεώργιος Γραμμένος 26′ 51″ Βαθύ-Σάμος 154
10ος Νικόλαος Λάνδρου 27′ 05″ Βαθύ-Σάμος 79
11ος Ηλίας Αθ. Καραθανάσης 28′ 01″ Βαθύ-Σάμος 148
12ος Γεώργιος Γκεκόπουλος 28′ 22″ Βαθύ-Σάμος 165
13ος Δημήτριος Θανόπουλος 28′ 31″ Χώρα-Σάμος 167
14ος Εμμανουήλ Κατσέλος 28′ 50″ Βαθύ-Σάμος 173
15ος Νικόλαος Κόττορος 29′ 10″ Χώρα-Σάμος 95
16ος Ελευθέριος Μάρκου 29′ 10″ Χώρα-Σάμος 175
17ος Πάτροκλος Ανδρεαδάκης 29′ 36″ Πυθαγόρειο-Σάμος 161
18ος Άγγελος Ντόκος 30′ 20″ Βαθύ-Σάμος 153
19ος Αθανάσιος Κονταξής 30′ 51″ Πύργος-Σάμος 128
20ος Tom Spencer 30′ 58″ Αγγλία 172
21ος Vitor Vaz 30′ 58″ Πορτογαλία 83
22ος Γεώργιος Τσολακάκης 31′ 38″ Βαθύ-Σάμος 146
23ος Νεκτάριος Καζόγλου 31′ 43″ Κοκκάρι-Σάμος 119
24ος Αθανάσιος Πάσχος 32′ 20″ Χώρα-Σάμος 178
25ος Ricardo Reixoto 32′ 35″ Πορτογαλία 82
26ος Helder Poeiras 32′ 45″ Πορτογαλία 89
27ος Nelson Henriques 33′ 34″ Πορτογαλία 87
28ος Ιωάννης Βυθούλκας 33′ 47″ Κοντέικα-Σάμος 171
29ος Γεώργιος Θάνος 34′ 05″ Ηραίον-Σάμος 122
30ος Κωνσταντίνος Σημαντήρας 34′ 19″ Βαθύ-Σάμος 113
31ος Αναστάσιος Χατζημιχάλης 34′ 40″ Παλαιόκαστρο-Σάμος 116
32ος Ricardo Baltolo 34′ 58″ Πορτογαλία 91
33ος Ντανιέλ Ντεγκλάζ 35′ 05″ Βαθύ-Σάμος 138
34ος Γεράσιμος Κουρκουμέλης 35′ 19″ Πυθαγόρειο-Σάμος 151
35ος Luis Vicente 35′ 26″ Πορτογαλία 88
36η Καίτη Ευαγγελοπούλου 35′ 22″ Κατερίνη-Πιερία 81
37ος Μιχαήλ Κριτσωτάκης 35′ 31″ Μεσόκαμπος-Σάμος 162
38ος Διονύσιος Νιώτης 35′ 40″ Μύλοι-Σάμος 170
39ος Ιωάννης Μαραπάς 36′ 50″ Καρλόβασι-Σάμος 104
40ος Χρήστος Γρύλλης 36′ 50″ Χώρα-Σάμος 73
41ος Γεώργιος Ταυσάνογλου 36′ 52″ Πυθαγόρειο-Σάμος 150
42ος Αντώνιος Φτενογιάννης 37′ 07″ Μυτιληνιοί-Σάμος 183
43ος Ιωάννης Παπαγεωργίου 37′ 12″ Βαθύ-Σάμος 139
44η Στέλλα Σερασκέρη 37′ 20″ Χώρα-Σάμος 97
45ος Στέργιος Κράιας 37′ 32″ Βαθύ-Σάμος 163
46ος Γεώργιος Κοντογιάννης 37′ 50″ Βαθύ-Σάμος 124
47ος Στέλιος Κουτράκης 37′ 51″ Χώρα-Σάμος 174
48ος Μύρων Μπετεινάκης 38′ 02″ Βαθύ-Σάμος 93
49ος Κωνσταντίνος Καραγιαννίδης 38′ 00″ Χώρα-Σάμος 26
50ος Κωνσταντίνος Αποστολάκης 38′ 18″ Χώρα-Σάμος 123
51ος David Salgado 38′ 27″ Πορτογαλία 84
52η Αικατερίνη Ματθαίου 38′ 27″ Πειραιάς 98
53η Ιωάννα Κλεάνθους 38′ 40″ Βαθύ-Σάμος 108
54η Μάρθα Εσαμπαλίογλου 38′ 40″ Βαθύ-Σάμος 109
55ος Δήμος Κλεάνθους 38′ 40″ Βαθύ-Σάμος 107
56ος Δημήτριος Σακελλάρης 39′ 02″ Καρλόβασι-Σάμος 103
57ος Κωνσταντίνος Καρακώστας 39′ 30″ Μυτιληνιοί-Σάμος 110
58ος Γεώργιος Τόσκας 39′ 50″ Κοκκάρι-Σάμος 156
59ος Γεώργιος Βακιάρος 39′ 53″ Παλαιόκαστρο-Σάμος 102
60ος Δημήτριος Ιγγλέσης 40′ 22″ Κέρβελη-Σάμος 166
61ος Δημήτριος Παυλής 40′ 26″ Βαθύ-Σάμος 137
62η Ευαγγελία Ζουρνατζή 41′ 06″ Μυτιληνιοί-Σάμος 141
63ος Δημοσθένης Βομβολάκης 41′ 15″ Μυτιληνιοί-Σάμος 145
64ος Γεώργιος Χατζηλίας 41′ 31″ Χώρα-Σάμος 181
65ος Στέλιος Τσολακάκης 42′ 23″ Βαθύ-Σάμος 111
66η Μάρω Αλαγεωργίου 42′ 24″ Μυτιληνιοί-Σάμος 164
67ος Τιμόθεος Σκαπέτης 42′ 39″ Βαθύ-Σάμος 155
68ος Άλκης Πόθος 43′ 22″ Μυτιληνιοί-Σάμος 159
69ος Θεόφιλος Βλάχος 43′ 54″ Μύλοι-Σάμος 160
70ος Αθανάσιος Κονταξής 44′ 00″ Πύργος-Σάμος 128
71ος Διονύσιος Νιώτης 44′ 01″ Μύλοι-Σάμος 170
72η Βασιλική Χατζημιχάλη 45′ 12″ Παλαιόκαστρο-Σάμος 101
73ος Ιωάννης Μακρογιάννης 45′ 36″ Χώρα-Σάμος 126
74η Γεωργία Μυλωνά 45′ 37″ Βαθύ-Σάμος 186
75ος Νικόλαος Σερασκέρης 45′ 51″ Χώρα-Σάμος 96
76ος Σταύρος Βασιλείου 48′ 20″ Βαθύ-Σάμος 152
77η Χρύσα Χριστοδουλάκη 48′ 20″ Μύλοι-Σάμος 75
78η Σιμέλα Μαραπά 49′ 00″ Καρλόβασι-Σάμος 106
79η Μαρία Λεκάτου 49′ 00″ Καρλόβασι-Σάμος 105
80η Ελευθερία Χριστοδουλάκη 49′ 06″ Μύλοι-Σάμος 76
81ος Οδυσσέας Χατζημιχάλης 49′ 51″ Μυκάλη-Σάμος 115
82η Γεωργία Μακρογιάννη 53′ 58″ Χώρα-Σάμος 127
83ος Νίκος Χατζημιχάλης 53′ 59″ Μυκάλη-Σάμος 114
Tags
Show More

Related Articles

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Close